ENSK SK
 
 
 
Domov / Aplikácie / Mletie / Kužeľové mlyny  

Kužeľové mlyny

          Cone Mill          Cone Mill

 

Kužeľové mletie predstavuje energeticky nenáročnú koncepciu rozdrobovania, ktorá je ideálna pre mastné, lepkavé, vlhké a teplo-citlivé materiály alebo materiály, ktoré sa ťažko melú.
Jemné mletie, ktoré možno presne regulovať, zaisťuje dôslednú distribúciu veľkosti častíc a produkuje minimálne množstvo jemného podielu. Vďaka svojmu krátkemu času spracovania ponúkajú kužeľové mlyny ďalšie výhody v podobe obmedzeného vyvíjania tepla a nízkej úrovne hromadenia materiálu.

K dispozícii je kompletný rad kužeľových mlynov Arcon s priemermi kužeľa 75 - 680 mm a rýchlosťami spracovania až 10 t/h. Každý model v rade je možné prispôsobiť individuálnym požiadavkám zákazníkov.

 

PROCES KUŽEĽOVÉHO MLETIA

 

Cone Milling

 

Spracovávaný materiál sa privádza do mlecej komory. Nízkorýchlostný drviaci rotor vtláča východiskový materiál do dráhy s vírivým tokom. Jednotlivé častice nerozomletého produktu sa odstredivou silou odhadzujú na stenu kužeľovej drviacej komory, po ktorej následne stúpajú v špirálovej dráhe. Pôsobenie rotora na steny drviacej komory zaisťuje účinné rezanie produktu. Vysoké percento produktu sa pri prvotnom náraze rozdrobí na menšiu veľkosť ako ústie kužeľa. Tento produkt sa okamžite vysýpa do výsypného žľabu mlyna. Žľab je navrhnutý tak, aby poskytoval výstupnému materiálu maximálny voľný priestor, čo zabraňuje možnému hromadeniu materiálu.

Malé percento väčších nerozomletých častíc pokračuje nahor po kužeľovej stene vo víre produktu a prechádza pritom ďalším rozdrobovaním. Úplne najväčšie častice sa môžu napokon dostať až na vrchol víru, kde opäť prechádzajú do prísuvného toku, čím sa cyklus zopakuje.

 

     VÝHODY POUŽITIA KUŽEĽOVÝCH MLYNOV

  • Vysoká účinnosť
  • Jemné mletie
  • Ľahké čistenie
  • Nízke vyvíjanie tepla
  • Nízke úrovne prachu
  • Nízke úrovne hluku
  • Flexibilná konštrukcia
  • Užitočné pre širokú škálu aplikácií