ENSK SK
 
 
 
Domov / Aplikácie / Rozdrobovanie / Vlastnosti a výhody zariadení MMD / Klasifikácia doskových podávačov  

Klasifikácia doskových podávačov

Aktuálny rad článkových doskových podávačov MMD určených pre ťažkú prevádzku je klasifikovaný od triedy D4 po triedu D11, pričom k dispozícii sú rozličné šírky a dĺžky.

Nižšie sú uvedené charakteristiky podávača MMD, ktoré určujú jeho konštrukciu:

 

Reťaze a valčeky

Chains and Rollers

Hlavné označenie podávača predstavujú reťaze a valčeky určené pre ťažkú prevádzku, ktoré sú upevnené na hlavný rám. Tieto reťaze a valčeky majú rôznu veľkosť v závislosti od aplikácie a namáhania, ktorému sú vystavované. Reťaze a valčeky sú vyrobené na páse a označujú sa ako reťaze a valčeky triedy D4, D7, D9 a D11. Čím je číslo „D" vyššie, tým väčšiu intenzitu má pracovná záťaž. Na základe toho je podávač východiskovo kategorizovaný ako doskový podávač D4, D7, D9 alebo D11.

   

Šírka dosky

 

Plate Width

Článkové dosky sú upevnené k reťazi a vyrobené zo špeciálne valcovaných profilov. Vyrábajú sa v rôznych šírkach, aby boli prispôsobené pre maximálny objem materiálu, ktoré môže byť potrebné spracovať. Štandardné dostupné šírky sú 1500, 2000, 3000 a 4000 mm.

   

Dĺžka podávača

Feeder Length

Dĺžka podávača sa meria od stredovej čiary zadného reťazového kolesa po stredovú čiaru predného reťazového kolesa. Táto dĺžka predstavuje vzdialenosť, ktorú musia materiály prejsť na dosiahnutie bodu určenia od miesta nakladania.

   
   

Pohon

Drive

 

Drive

Pohon je umiestnený na prednom reťazovom kolese a všeobecne ide o jednotku s premenlivou rýchlosťou, pretože v mnohých prípadoch predstavuje hlavný spôsob regulácie priepustnosti linky. K dispozícii sú dva typy pohonu s premenlivou rýchlosťou, elektromechanický a hydraulický, v závislosti od zdroja energie.

   

Zberný systém drobného materiálu

Fines Retrieval System

Zberný systém drobného materiálu je voliteľný doplnok. Je umiestnený pod podávačom a zabraňuje rozsypávaniu drobného materiálu pod podávačom.
 

 

 

 

MMD and Arcon company logos